BEZPEČNOST, OTÁZKY A ODPOVĚDI

Ohňostroje mají přinášet radost. Je proto nezbytné dodržovat bezpečnost a to nejen profesionálové, co řídí pyrotechnickou show, ale i obyčejní klienti, kteří chtějí zodpovědně oslavit ten svůj okamžik. Zde je několik rad o tom, co lze a co nesmí být provedeno s ohňostrojem, v návaznosti na časté otázky našich klientů.

Je nebezpečné, nebo nemožné spustit ohňostroj pokud prší?

Déšť nepředstavuje problém. Při posuzování situace počasí, jsme schopni efektivně a spolehlivě vodotěsně uzavřít pyrotechnický materiál. Na všech našich akcích je to automatické, i když je slunečno. Klientům co si zakoupí náš EASY BOX poskytujeme základní ochranu, tím pádem krátkodobý déšť není problém.

Můžeme spustit ohňostroj, pokud je větrno?

Ano, můžeme, ale za běžného větru. Pokud fouká opravdu silný vítr směrem k snadno hořícím prvkům, které se mohou vznítit, nebo k publiku, po posouzení situace si vyhrazujeme právo produkci odvolat, z důvodů veřejné bezpečnosti. Totéž platí pro běžného klienta. Nezapalovat pyrotechniku za silného větru a u snadno zápalných prvků (suchá sláma, seno, dřevo, za období sucha atd).

Ohňostroje a historické budovy?

Ano, i zde můžeme odpalovat ohňostroj, se svolením vlastníka budovy, hradu, zámku, atd. Používáme speciální ohňostroj, který byl navržen tak, aby byla zajištěna bezpečnost osob a ochrana kulturních hodnot (zakrytí střešních krytin, soch atd).

Jaká je bezpečná vzdálenost od ohňostroje?

Čím víc, tím líp.:-) Vzdálenost se liší podle použité pyrotechniky. Obecně je 30m bráno jako bezpečnostní minimum pro menší ohňostroje. Pokud provádíme větší ohňostroje, řešíme to případ od případu. Zde může v některých případech být bezpečná vzdálenost i 200m.

Lze odpálit ohňostroj na náměstí?

Ano, ale pouze za předpokladu, že je náměstí dostatečně velké a prostorné a ohňostroj je organizován profesionály.

Co můžu používat jako běžný klient?

Pro běžného zákazníka je připravena tzv neprofesionální pyrotechnika opatřena návodem k používání,  kterou může používat na své oslavy v rámci zákona celý rok. Naše doporučení ale zní jasně! Odpálit pyrotechniku či EASYBOX do 22 hod, lépe i dřív, na vhodném a bezpečném místě, se souhlasem majitele pozemku, v bezpečné vzdálenosti od osob a majetku. Vždy střízlivý a s respektem!

Kde nakupovat?

Zásadně nakupovat u certifikovaných prodejců, v autorizovaných prodejnách, kde jsou lidé odborně znalí a rádi Vám i poradí se správným výběrem pyrotechniky a místa. Před odpálením ohňostroje si pečlivě přečtěte návod k použití a podle něj se zařiďte. Nebude-li Vám cokoliv jasné, nebo, budete-li mít jakékoliv pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.  Vyvarujte se nakupování na tržnicích a u pouličních prodejců! Ve většině případů prodávají pyrotechniku neschválenou k používání, nadlimitní a tudíž nebezpečnou!

Jaké jsou hlavní zásady při odpalování pyrotechniky?

Stabilita, aby se výrobek nezvrhl. Bezpečnost při zapalování a to tak, aby žádná část těla nebyla nad výmetem! Pro jednodušší zapálení si zakupte naše zapalovací svíčky a těmi pyrotechniku zapalujte. U EASYBOXŮ jsou součástí dodávky. Pokud výrobek selže, postupujte podle návodu likvidace.  Nikdy neberte výrobek hned do rukou. Vypálenou pyrotechniku zlikvidujte jako komunální odpad.

Závěrem naše rada. Oslavujte, oslavujte, ale popíjejte až s odpálenou poslední petardou. A když mluvíme o petardách, je potřeba si uvědomit, že dnes máme k dispozici tisíce barevných efektů, tisíce druhů krásné pyrotechniky, co není tak hlučná jako petarda.  Ať Vaše choreografie párty není jen o petardách.

A mějte na paměti, že i ta nejvíce neškodná pyrotechnika, jako jsou dortové svíčky – není hračkou pro děti a nikdy je nenechávejte  společně bez dozoru!